Достапни линкови

Во бродската несреќа во Русија, загинале девет луѓе


Најмалку девет луѓе се удавиле кога моторниот чамец на кој се наоаѓале потонал во реката Москва, соопштија руските власти. Властите велат дека на бродчето имало вкупно 16 патници и членови на екипажот. Бродот бил изнајмен за роденденска журка. По потонувањето веднаш биле спасени 7 луѓе.Според властите до несреќата дошло поради не почитување на правилата за пловење. Само пред три недели во бродска несреќа во руската република Татарстан, загинаа 122 луѓе.
XS
SM
MD
LG