Достапни линкови

Во сообраќајна несреќа во Иран, загинале 18 луѓе


Архива
Најмалку 18 луѓе загинале а 15 се повредени во автобуска несреќа која се случила во иранската провинција Керманшах, пренесува иранската државна телевизија. Полицијата соопштила дека возачот на автобусот заспал над воланот, по што возилото изгубило контрола. Според официјалните податоци, годишно во Иран, во сообраќајни несреќи гинат по 20 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG