Достапни линкови

Загина српскиот пејач Луис


Српскиот пејач Луис загинал утрово во сообраќајна несреќа, соопштува српската полиција. Познатито пејач Љубиша Стојановиќ-Луис загинал во верижен судир во кој има уште еден загинат и уште неколку повредени.
Не се знаат причините за несреќата.
Луис е роден 1952 во Лесковац. Тој е меѓу првите кои започна да прави спој на џез со српски фолклор.
XS
SM
MD
LG