Достапни линкови

Сириските сили убиле 45 луѓе во Хама


Протести во Хама
Најмалку 45 цивили загинале, при упадот на сириските армиски тенкови во градот Хама. Сириската армија се обидува да ги задушат атни-владините демонстрации. Градот беше под опсада на сириските трупи речиси еден месец, откако во градот се одржаа едни од најголемите протести против режимот на претседателот Башар ал-Асад.
XS
SM
MD
LG