Достапни линкови

Убиен племенски старешина во Пакистан


Пакистански војник
Талибанците убиле племенски старешина во Пакистан, соопштија тамошните власти. Старешнината кој бил про-владино настроен, се обидувал да ги натера да се вратат назад племињата кои побегнале од северозападниот дел на Пакистан поради борбите меѓу милитантите и армијата на Пакистан. Според полицијата, вооружени напаѓачи кои се возеле на мотоцикли го застрелале старешината Малик Арсала Кан. Талибанци ги предупредија племиња дека нема да им дозволат да се вратат во областите каде што се борат со армијата.
XS
SM
MD
LG