Достапни линкови

Шефот на ЦИА за Пакистан, се повлекува од функција


Американските и пакистанските власти соопштија дека шефот на ЦИА за Пакистан, кој раководеше со операцијата за убиство на Осама бин Ладен ја напушта својата функција поради болест. Водачот на операцијата се повлекува во време на заладени американско-пакистанските односи. Американски официјални лица соопштија дека шефот во заминување имал недоразбирање со амбасадорот Камерон Мунтер, кој се противи на нападите на ЦИА за време на дипломатските преговори со пакистанските власти.
XS
SM
MD
LG