Достапни линкови

Либија- Мистерија е убиството на командантот на бунтовниците


либиски бунтовници
Убијците на командантот на либиските бунтовници Абдел Фатах Јунис, се се уште на слобода, сооштија либиските бунтовници. Јунис беше убиен во четвртокот од страна на сојузничката исламистичка милиција.
Според либиските бунтовници се уште не е познат мотивот за атентатот и истрагата е во тек.
Портпаролот на владата на Либија, Муса Ибрахим, рече дека убиството на Јунис ја покажа слабоста на раководството на бунтовниците.
Јунис беше поранешен либиски министер за внатрешни работи кој премина на страната на бунтовниците во февруари.
XS
SM
MD
LG