Достапни линкови

Во Пакистан убиени 11 шиити


Најмалку 11 луѓе загина денеска кога вооружени лица отвориле оган врз минибус во кој се превезувале шиитски муслимани во југозападниот дел на Пакистан, соопштија тамошните власти. Досега никој не презеде одговорност за нападот. По нападот, во знак на револт се собрале неколку илјади шиитски муслимани и накратко ги блокирале патиштата. Потоа биле растерани од полицијата која користела и палки и солзавец за да ги растера.
XS
SM
MD
LG