Достапни линкови

НАТО се обидува да го „замолкне“ Гадафи


Авионите на НАТО извршиле „прецизни напади“ врз три телевизиски предаватели во Либија за да го замолчат тероризирачкото известување и да го „натераат полковникот Гадафи да замолчи“. Од Алијансата соопштууваат дека биле бомбардирани три предаватели на државната либиска телевизија за да го лишат Гадафи од можноста да ги користи за заплашување на народот и да не ја користи телевизијата за потикнување на насилство против своите сонародници
Во нападите биле употребени насочувачки бомби.
Либиската телевизија соопшти дека „Триполи е цел на напади на колонијалистичките крстоносни агресори“.
XS
SM
MD
LG