Достапни линкови

НАТО е неутрален на Косово


НАТО денеска ги отфрли тврдењата дека КФОР подржувал само една страна во последните инциденти на Косово. НАТО потенцира дека и натаму ќе дејствува неутрално и оти нема да спроведува ништо што нема согласност и од албанската и од српска страна, е соопштено денеска во седиштето на НАТО во Брисел.
XS
SM
MD
LG