Достапни линкови

Утре вонредна седница на српскиот парламент за Косово


Славица Ѓукиќ Дејановиќ
Претседателката на српскиот Парламент, Славица Ѓукиќ Дејановиќ свика за утре вонредна седница, посветена на ситуацијата на Косово.
Седницата е свикана на барање на Владата. На дневен ред има само една точка - усвојување на декларација за актуелната состојба на Косово, се наведува во соопштението на Ѓукиќ-Дејановиќ. На парламентарната седница се поканети премиерот Мирко Цветковиќ и сите членови на Владата.
XS
SM
MD
LG