Достапни линкови

Комеморација во Норвешка


Премиерот на Норвешка Јенс Столтенберг денеска изјави дека насилството во минатата недела, кога загинаа 76 луѓе, е атак врз норвешката демократија. Столтенберг зборуваше на комеморативната седница на Лабуристичката партија во Осло. Во меѓувреме, убиецот Андерс Бреивик денеска повторно беше испрашуван од полицијата и од психијатри кои треба да го утврдат неговото ментално здравје.
XS
SM
MD
LG