Достапни линкови

Избори во Шпанија во ноември


Хозе Луис Запатеро
Премиерот на Шпанија Хозе Луис Запатеро денеска ги закажа општите избори за 20-ти ноември, 4 месеци пред планираниот термин. Запатеро е под силен притисок од опозиционите конзервативци кои го обвинуваат за економско пропаѓање, а и неговите социјалисти сметаат дека нови избори се најдоброто решение.
XS
SM
MD
LG