Достапни линкови

Груевски се надева на божја помош во новиот мандат


Премиерот Никола Груевски денеска во црквата Света Петка во Скопје се помоли за поголема благосостојба на граѓаните, подобра економија и подобри услови за живот. Се надевам со божја помош, многу работа, труд, посветеност и одговорност, да бидат постигнати целите кои треба земјата да ја однесат на повисоко скалило, изјави Груевски.
XS
SM
MD
LG