Достапни линкови

Минибус налета на мина во Авганистан, 18 жртви


Авганистанската полиција соопшти дека најмалку 18 цивили загинале, меѓу кои и деца, кога автобусот со кој се превезувале налетал на мина во провинцијата Хелманд. Според Обединетите Нации, од вкупно 1462 цивилни жртви во Авганистан во оваа година,, најмалку 440 лица загинале од експлозии на мини на патот.
XS
SM
MD
LG