Достапни линкови

Затворски казни за соборениот претседател на Тунис и неговото семејство


Судот во Тунис им изрече казни затвор од 16 години на соборениот претседател Бен Али и на неговиот син, кои беа обвинети за корупција. 8 години затвор доби и керката на Бен Ал, Нисрине, која треба да плати и казна од 50 милиони динари. Бен Али, со блиското семејство е во егзил во Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG