Достапни линкови

ММФ предупредува - Доларот во опасност


Шефицата на Меѓународниот Монетарен Фонд, Кристин Лагард, предупреди дека доколку не биде надмината кризата со американскиот буџет, ќе се отворат дилеми во врска со статусот на доларот како водечка светска валута. Лагард ги повика политичарите да ги надминат разликите во интерес на глобалната економија.
XS
SM
MD
LG