Достапни линкови

Норвешката полиција ќе го испрашува Бреивик денеска


Полицијата соопшти дека денеска ќе го испрашува повторно норвежанецот кој уби 76 лица во масакрот во младинскиот камп .Ова ќе биде второ испрашување на десничарскиот екстремист Андерс Бехринг Бревик.Тој беше приведен минатиот петок по нападите што ги изврши во Осло и на островот во близина на главниот град.
XS
SM
MD
LG