Достапни линкови

Времето денеска ќе биде облачно и со дождВремето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално и во форма на невреме.
Температурата ќе се движи од 22 до 34 степени.
Во Скопје ќе биде променливо облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе достигне до 33 степени.
XS
SM
MD
LG