Достапни линкови

ОН ја продолжи својата мисија во Ирак за уште една година


преставникот на ОН за Ирак
Советот за безбедност денес го продолжи мандатот на мисијата на ОН во Ирак за уште една година. Резолуцијатата била усвоена едногласно. Во резолуција, Советот ги поздрави неодамнешните безбедносни подобрувања во Ирак, но истакна дека е потребен понатамошен напредок на сите општествени полиња.
XS
SM
MD
LG