Достапни линкови

Во сообраќајна несреќа во Бангладеш, најмалку 17 загинати


илустрација
Најмалку 17 луѓе загинале а 30 се повредени во судар меѓу преполн автобус и камион на северот од Бангладеш, соопштува тамошната полиција.
Меѓу загинатите се и 4 деца. Сообраќајните несреќи се чести во Бангладеш. Причина се лошите патишта и непочитувањето на сообраќајните правила. Годишново земјата гинат по 12 илјади луѓе во сообраќајни несреќи.
XS
SM
MD
LG