Достапни линкови

На Мубарак ќе му се суди на 3 август


Поранешниот претседател на Египет Хосни Мубарак,
Поранешниот претседател на Египет Хосни Мубарак, и неговите соработници ќе бидат изведен пред судот во Каиро на 3 август каде ќе им се суди за нивната вмешаност во убиствата на демонстрантите, јавуваат египетските агенции.
Судењето на Мубарак, неговите двајца синови, и на поранешниот министер за внатрешни работи треба да се одржи во изложбен центар во главниот град.
Претходните извештаи велеа дека поради здравствената состојба на Мубарак може на него да му се суди и во Шарм ел-Шеик, каде тој се наоѓа.
XS
SM
MD
LG