Достапни линкови

Норвешката полиција ја заврши потрагата по тела на жртви


Oсомничениот Андрес Бехринг Бреивик
Норвешката полиција денеска ја заврши потрагата по тела на жртви на островот Утоја и во негова близина. Во нападите на островот минатиот петок, вооружен напаѓач уби 68 луѓе.
На осомничениот Андрес Бехринг Бреивик нема да му се суди до следната година, соопштија денеска обвинителите. Норвешка полицијата денеска повторно ќе го сослушува осомничениот.
XS
SM
MD
LG