Достапни линкови

Бомбаши-самоубијци нападнале владини згради во Авганистан


Архива
Најмалку тројца луѓе загинaлe, а 20 се повредени во престрелките во авганистанската провинција Урузгдан. Двајца бомбаши-самоубијци ги нападнале регионалните владини канцеларии, по што дошло до престрелка со војската. Портпарол на армијата соопшти дека едниот од бомбашите успеал да го активира експлозивот во канцеларијата на заменик гувернерот, а другиот бил убиен пред да го изврши нападот.
XS
SM
MD
LG