Достапни линкови

Бомби во Тикрит, 12 загинатиДве бомби екплодирале денеска во ирачкиот град Тикрит, при што најмалку 12 луѓе загинале, а 28 биле повредени. До експлозиите дошло пред една банка во момент кога полицајците и војниците земале плата. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG