Достапни линкови

Груевски е заложник на сопствената непомирливост, изјави Ламбринидис


Ламбринидис на средба со Хилари Клинтон
Грчкиот шеф на дипломатијата Ставрос Ламбринидис изјави дека македонскиот премиер Никола Груевски е заложник на сопствената непомирливост и ја држи како заложник европската иднина на сопствената држава. Време е тој да разбере дека треба да се напише историја за државата, а не да ја препишува нашата. Сакаме решение за спорот со географски дефинирано име за државата, изјавил Ламбринидис, го пренесува МИА пишувањето на весникот Елефтеротипија.
XS
SM
MD
LG