Достапни линкови

Тешки политички преговори за буџетот на САД


Лидерите на Републиканците и на Демократите работат зад затворена врата на изнаоѓање компромис околу американскиот буџет со цел да биде избегната финансиска криза. Во меѓувреме, американското министертво за финансии соопшти дека разгледува план за тоа како ќе работи владата доколку до 2-ри август, кога е крајниот рок, не биде постигнат договор за буџетот.
XS
SM
MD
LG