Достапни линкови

Либијските бунтовници подготвуваат нови напади


Либијските бунтовници од западниот дел на земјата соопштија дека се подготвуваат за нова офанзива против силите лојални на Моамер Гадафи. Бунтовниците планираат напад врз градот Гезаиа, во близина на границата со Тунис. Инаку, вчера Велика Британија и формално ги призна претставниците на бунтовничкиот национален транзициски совет како легитимни претставници на Либија и ги протера преостанатите дипломати од либијската абмасада во Лондон.
XS
SM
MD
LG