Достапни линкови

Атентат во Дагестан


Махачкала
Во главниот град на руската република Дагестан, Махачкала, изутрината бил убиен Гарун Курбанов, портпарол на дагестанскиот лидер Магомедсалам Магомедов. Во нападот врз неговиот автомобил, бил убиен и возачот. Во Дагестан дејствуваат исламски милитанти.
XS
SM
MD
LG