Достапни линкови

Чавез ќе остане без коса


Претседателот на Венецуела Уго Чавез, во телевизиско обраќање изјави дека тој наскоро би можел да остане без коса поради лекувањето од рак. Чавез беше на хемотерапија на Куба во минатата недела, но најави дека и покрај болеста, ќе продолжи да работи.
XS
SM
MD
LG