Достапни линкови

Времето- сончево со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево со умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од западен и југозападен правец. Утринската температура се движи од 12 до 20, а дневната ќе биде од 29 до 37 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од западен правец. Утринската температура се спушти до 17, а дневната ќе достигне до 34 степени.
XS
SM
MD
LG