Достапни линкови

На преминот Брњак сепак и службеници Албанци


косовски полицајци
На преминот Брњак на границата меѓу Косово и Србија, сепак има Албанци, службеници на косовската погранична полиција и цариници,јавуваат српските медиуми.
На пунктот се распоредени и српски припадници на Косовската полиција кои го регулираат сообраќајот и ги извршуваат останатите редовни должности.
Претходно командантот на Кфор, Ерхард Билер изјави дека на премините кон Србија во северот на Косово, има само службеници од српска националност.
XS
SM
MD
LG