Достапни линкови

Србите сметаат дека не се почитува договорот за границите


косовска полиција
Шефот на српскиот тим за преговори со Приштина , Борислав Стефановиќ, рече денеска дека не се почитувал договорот за составот на луѓето кои ќе се грижат за безбедноста на границите на северот од Косово.
Тој вели дека и покрај договорот постигнат со посредство на КФОР, на премините биле донесени Албанци цариници и полицајци.
Белград и косовските Срби, бараат на граничните премини, како и досега да се распоредат цариници од Еулекс и Срби, припадници на косовската полиција.
XS
SM
MD
LG