Достапни линкови

Тимошенко може да биде приведена


Поранешната премиерка Јулија Тимошенко,
Украинското обвинителство денеска побара од судот да ја приведе поранешната премиерка Јулија Тимошенко, соопшти денеска портпаролката нa Тимошенко.Овинителите тоа го побарaле, затоа што поранешната прeмиерка го попречувала судење. Таа е обвинета дека ја злоупотребила својата функцијата додека беше премиерка. Судот денеска ќе одлучи дали Тимошенко ќе биде приведена.
XS
SM
MD
LG