Достапни линкови

Приштина ја превзела контролата врз граничните премини со Србија


Kosovo -- Members of the French KFOR clear a road barricade near the northern village of Zubin Potok, 26Jul2011
Косовската полиција ја комплетирала операцијата за превземање на двата гранични премина со Србија, изјави портаролот на полицијата Брахим Садриу. Веста ја потврди Асошиетед Прес чиј репортер бил на местото на настанот.
Оваа операција во која загина еден припадник на полицијата ги подигна тензиите на северот на Косово и ја заостри реториката меѓу Белград и Приштина.
XS
SM
MD
LG