Достапни линкови

Германија ќе организира инвеститорска конференција за Грција


Министерството за економија на Германија ќе биде домаќин на инвеститорска конференција за Грција.
Минатата недела претставници на германското стопанство се сретнаа со грчкиот министер за развој Михалис Хрисохоидис за да разгледаат можности за инвестиции и начини за подобрување на конкурентската способност на државата.
Минатата година Атина доби финансиска помош од ЕУ и ММФ и сега очекува од меѓународни кредитори втор стабилизациски план.
XS
SM
MD
LG