Достапни линкови

Стефано Санино во посета на Македонија


Директорот на Генералниот директорат за проширување на ЕУ Стефано Санино денеска ќе престојува во посета на Македонија. Предвидено е Санино да се сретне со претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, со потпретседателите на Собранието, координаторите на пратеничките групи и со претседателите на собраниските комисии за надворешна политика и за европски прашања. Директорот на Генералниот директорат за проширување на ЕУ ќе има средба и со претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски.
XS
SM
MD
LG