Достапни линкови

Пронајден експлозив на фармата на Брејвик


Андерс Беринг Брејвик.
Норвешката полиција соопшти дека пронашла и уништила експлозив на фармата изнајмена од 32-годишниот Андерс Беринг Брејвик, осомничен за нападите во кои загинаа најмалку 76 луѓе. Брејвик ја призна одговорноста за нападите, но не се чуствува виновен.
Во експлозија на бомба во центарот на Осло и во пукање врз присутните во младински камп на оствот Утоја во близина на Осло, Брејвик уби најмалку 76 луѓе.
XS
SM
MD
LG