Достапни линкови

Непознати причините за смртта на Ејми Вајнхаус


Ејми Вајнхаус.
На погребот на британската пеачка Ејми Вајнхаус, што се одржа вчера во Лондон, присуствувале само членови на семејството и блиски пријатели на Вајнхаус. Таа беше пронајдена мртва во саботата во својот дом во Лондон. Почина на возраст од 27 години. Полицијата соопшти дека аутопсијата не ги утврдила причините за нејзината смрт и дека се потребни дополнителни тестови за да се утврди од што починала. Вајнхаус подолго време се бореше со зависноста од дрога и од алкохол.
XS
SM
MD
LG