Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ реагира на соопштението на ЗНМ


ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагираше на соопштението на Здружението на новинари. ЗНМ соопшти дека во иднина нема да делегираат свои претставници во Советот за радиодифузија, а актуелните членови ги повика да го преиспитаат своето учество во работата на Советот.Во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ се наведува дека жалат
што во последните десет дена по втор пар се случува Здружението на новинари на Македонија има идентичен став со најголемата опозициска партија. Дополнително е жално што таквиот став ЗНМ не го гради врз основа на аргументи, туку само врз основа на воопштени впечатоци и заклучоци, се вели во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ.
XS
SM
MD
LG