Достапни линкови

ЗНМ и ССНМ- стечајот да не доведе до згаснување на А1


Здружението на новинарите и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумски работници преку заедничко соопштение изразија жалење поради стечајната постапка за ТВ А1 што ја прогласи денеска скопскиот Основен суд 2.
ЗНМ и ССНМ изразија надеж дека стечајната постапка нема да доведе до згаснување на телевизијата.
XS
SM
MD
LG