Достапни линкови

Украина- осуден турски државјанин за шпионажа


Украинското обвинителство соопшти дека осудиле еден турски државјанин за поткуп на преставник на украинската морнарица, за да добие информации кога морнарициата прави патроли во Црното Море околу полуостровот Крим. Исудениот 41-годишен маж, платил 7. 000 долари на еден службеник за инфрмациите. Виновникот добил три години и три месеци казна затвор.Обвинителите велат дека човекто сакал за добие информации за да можат турските бродови нелегално да ловат риба во украинските води.
XS
SM
MD
LG