Достапни линкови

Најмалку 78 луѓе жртви во авионската несреќа во Мароко


илустрација
Најмалку 78 луѓе загинале во авионската несреќа во Мароко, соопштија тамошните воени власти. Воениот авион кој носел воен персонал, се урнал во планинските предели во југозападниот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG