Достапни линкови

Груевски предложи уште еден министер без ресор


Претседателот Ѓорге Иванов му го врачува мандатот за составување влада на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.
Мандатарот за состав на новата Влада Никола Груевски денеска достави до Собранието дополнување на предложениот состав на владата со уште еден министер без ресор. Груевски на ова место го предлага Бил Павлески роден 1974 во Охрид, а живее во САД.
Седницата за избор на новата влада е закажана за утре.
XS
SM
MD
LG