Достапни линкови

На Пакистан му се закануваат нови поплави


Пакистан не превзел превентивни мерки по ланските катастрофални поплави и можна е нова катастрофа и годинава во сезоната на монсунските дождови, предупредија хуманитарните организации. Во ланските поплави загинаа над 1.700 луѓе, а околу 21 милион беа погодени. По една година, 37 илјади луѓе се сеуште во камп, а без нормални домови се околу 800 илјади семејства.
XS
SM
MD
LG