Достапни линкови

Убиен исламски милитант во Таџикистан


Таџикистанското министерство за внатрешни работи соопшти денеска дека безбедносните сили убиле еден исламски милитант кој избегал од затвор пред една година, а еден бил уапсен. Во престрелката со милитантите загинал и еден полицаец, а двајца биле ранети.
XS
SM
MD
LG