Достапни линкови

Шефот за компјутерска безбедност на САД, поднесе оставка


Шефот на американската агенција за превенција од компјутерски напади врз владините мрежи, Ренди Викерс, си поднесе оставка. Департментот за домашна безбедност не ги објави причините за неговото заминување од функцијата, но оставката уследи по неколкуте хакерски напади врз Министерството за одбрана и сајтовите на ЦИА и на Конгресот.
XS
SM
MD
LG