Достапни линкови

Одбележување на 48 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје


Домашни и странски делегации по повод одбележување на 48 годишнината од катастрофалниот земјотрес во Скопје ќе положат цвеќе пред Споменикот на загинатите во Градските гробишта Бутел.
По тој повод во Трговскиот центар Соравиа, ќе има традиционална крводарителска акција на Црвен крст, а во населбата Методија Андонов Ченто ќе биде откриена скулптура во SUOMI паркот.
Вечер, во Музејот на Град Скопје ќе биде отворена изложба со наслов Средба на солидарноста 1964-1973.
XS
SM
MD
LG