Достапни линкови

Каменеи ќе ги решава споровите во иранската влада


Ајатолахот Али Каменеи
Иранските новински агенции соопштуваат дека Врховниот лидер Ајатолахот Али Каменеи назначил медијатор да го реши спорот во владата, меѓу кои и оној на претседателот Махмуд Ахмадинеџад и Парламентот. Каменеи го назначи неговиот сојузник и поранешен шеф на судството Ајатолахот Махмуд Шахруди даго води телото задолжено за решавање на споровите.
XS
SM
MD
LG