Достапни линкови

Полскиот претседател Коморовски во посета на Азербеџан


Полскиот претседател Бронислав Коморовски
Полскиот претседател Бронислав Коморовски е во посета на Азербеџан, каде ја започна официјалната турнеја на Јужно кавкаскиот регион во која се вклучени и Грузија и Еремнија.
Посетата на лидерот на земја која е членка на НАТО и ЕУ е откако Полска на почетокот на јули го презеде ротирачкото претседавање со Унијата. Коморовски во Баку ќе се сретне со азербеџанскиот претседател Илхам Алиев.
XS
SM
MD
LG